In een Amerikaanse MACR van augustus 1944 staat volgende positie vermeld: 5120N - 0447E
Wanneer ik deze positie in mijn GPS invul, geeft die een plaats 3 km SE van Rijkevorsel aan.
Kan ik zonder meer die positiebepaling van toen in mijn huidige GPS invoeren? Is dat de correcte positie?
Positiebepaling WW2.
Moderators: Exjager, piot1940, Bram1940
- canadian2nd
- Sponsor 2022-2023
- Berichten: 1868
- Lid geworden op: 21 jun 2011 14:07
- Locatie: Bachten de Kupe
Re: Positiebepaling WW2.
51,20 graden noorderbreedte (vanaf de evenaar) - 4,47 graden oosterlengte (vanaf de 0-meridiaan van Greenwich).
Ja. Nog steeds hetzelfde. Met GPS bepaalt men net hetzelfde als vroeger op kaart.
mvg
Jan
Ja. Nog steeds hetzelfde. Met GPS bepaalt men net hetzelfde als vroeger op kaart.
mvg
Jan
In memoriam mijn opa Gerard : Soldaat 4 Li 1932-33 / 18d veldtocht (23 Li) / KG gemaakt bij Gent / Eind 1944 : vrijwilliger bij 1005e Tpt Coy / Gesneuveld voor België t.g.v. V2 inslag te Hove op 31-1-1945. I will always remember him ....
Re: Positiebepaling WW2.
Bedankt Jan!
- RSMCI
- Sponsor 2022-2023
- Berichten: 238
- Lid geworden op: 30 mei 2011 04:33
- Locatie: LEOPOLDSBURG
- Contacteer:
Re: Positiebepaling WW2.
Het is ook mogelijk dat het gaat om een aanduiding in graden en minuten.
5120N - 0447E = 51°20'N - 04°47'E
Dan is er wel een verschil met de huidige decimale
5120N - 0447E = 51,3336N - 4,7833E
Het verschil zal minimaal zijn maar toch.
W.
5120N - 0447E = 51°20'N - 04°47'E
Dan is er wel een verschil met de huidige decimale
5120N - 0447E = 51,3336N - 4,7833E
Het verschil zal minimaal zijn maar toch.
W.
RES NON VERBA