Beste gasten, vragen die U stelt bij het aanmaken van een account kunnen door het beheer op dat ogenblik niet beantwoord worden.
De activatie gebeurd manueel een of twee maal per dag, dit om reclame, spam en hack pogingen te vermijden.
Na activatie log U in en stel Uw vraag in Waar moet ik naartoe, moderatoren zullen U verder helpen.

Aalmoezeniers Force Publique 1914-1918

De militaire aanwezigheid en activiteiten in onze voormalige kolonie.
Evadoc
Berichten: 9
Lid geworden op: 20 mar 2019 16:48

Aalmoezeniers Force Publique 1914-1918

Bericht door Evadoc »

Guy De Win signaleert in zijn publicatie Belgische Legeraalmoezeniers een 2tal protestantse legeraalmoezeniers bij de Force Publique tijdens WO1.
Eén, F. Longland, zou op vraag van minister Renkin voor deze functie tot het Belgisch leger zijn toegetreden. Hij zou tot het 3e Bataljon, 1e Regiment, Brigade sud behoord hebben volgens de "tableau organique" van 1 oktober 1917.

Van de ander, A.G. Mill(s) wordt gezegd dat hij behoorde tot de "Group Tanganyka, troupes d’étappes." Helaas geen bronvermelding. Vermoedelijk zal hij ook wel in een tableau organique voorkomen.
Waar kan ik die tableau organique voor COngo in 1917 en 1918 vinden? Is er iets geschreven over de legeraalmoezeniers van de Force Publique tijdens WO1?
Plaats reactie

Terug naar “Afrika - l'Afrique”